/Files/images/IMAG0426.jpg
День козацтва

11 жовтня у стінах нашого закладу лунали патріотичні пісні та вірші, адже для здобувачів освіти 5-8 класів було організовано відкритий виховний захід приурочений Дню Українського Козацтва - інтелектуальна гра «Моя Україна – козацька країна». Наші хлопці спробували на собі козацькі випробовування: складали прислів'я, проводили зарядку одним словом, розважалися.Свято було переплетене цікавими фактами та відеосюжетами про звичаї та обряди козаків, які підготували організатори дитячого колективу Наталя Миколаївна Топчій та Надія Михайлівна Зуєнко.

Допомагаємо рідній армії та вимушеним переселенцям

Учні Хрещенівської ЗОШ активно включились до волонтерського руху, який проходить по всій країні. В рамках акції « Діти янголи миру» в школі було проведено благочинний концерт « Ранкова зірка». Учнівський колектив разом з батьками та працівниками школи зібрали і передали 460 грн. учням Осокорівської ЗОШ Мозговенко Ганні та Карамановій Уляні, які разом з рідними були вимушені виїхати з Донецької та Луганської області. Представники шкільного парламенту відвідали дівчат і вручили їм теплі речі та гроші.

У приміщенні шкільної бібліотеки обладнано пункт збору теплих речей,меду, чаю для учасників АТО. Зібрані речі передано до районної організації « Червоний хрест». Батьки вийшли з пропозицією зібрати теплі речі і для дітей із зони бойових дій.

Та найприємнішим моментом була передача листів та малюнків , меду і сухофруктів та 150 грн. нашим односельцям Лабі Олександру та Івахненко Володимиру. Один з них приїздив до села на коротку відпустку. Слова подяки переказали вони дітям за патріотизм, підтримку, нехай і незначну.

Парламент школи

Майбутнє має той, хто пам'ять береже

26 років Афганістан нагадує всім, хто там був , старими ранами, гіркими втратами, тяжкими снами. Афганська війна жорстоко і безжально забрала тисячі молодих життів, позбавила щастя цілі родини, залишила по собі глибокі душевні рани.

Над головами воїнів - афганців свистіли кулі. Кожна хвилина їхнього життя могла стати останньою. Але їм випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. Шестеро хрещенівців брали участь у подіях афганської війни. Желізняк Іван Іванович, військова спеціальність – старший водій, нагороджений медаллю « За отличие в воинской службе» ІІ ступеня. Кунець Сергій Михайлович , ніс службу у місті Газна. Мазурик Іван Іванович, служив водієм у місті Файзабад. Ніколенко Володимир Васильович , механік-водій маневрової групи у Мургабському прикордонному загоні. А два брати Чешуни Володимир Павлович та Анатолій Павлович після навчання у школі молодих командирів служили в долині Чарикар .

Коли закінчилась війна, солдати, сержанти, офіцери з почуттям виконаного обов’язку повернулись на рідну землю. З великою радістю зустрічали їх матері та батьки, дружини та кохані. І в цьому спокійному та мирному житті їм потрібно було перемогти фізичні та духовні травми, і , спираючись на свою взаємну підтримку , міцно та надійно встати на ноги у цивільному житті. Загалом «афгані» - це була справжня школа виживання, після якої вони повернулись зовсім іншими, дорослими людьми. Там на війні, вчорашні хлопчаки пізнали фронтове братство та біль втрати. Посивіли завчасно . Ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від куль один одного.

Нажаль, відійшов у небуття Анатолій Чешун . Жахливим болем відгукнулись старі рани. Від долі не втечеш, як говорить народна мудрість, і мабуть то доля його та багатьох інших пройти так швидко свій життєвий шлях , наче зірки, але спалахи їх будуть світити завжди .

Про війну говорити важко, але не маємо ми права забувати про неї. Про тих, хто не повернувся, про тих, хто повернувся із скаліченою долею. Та все ж життя продовжується. Давайте ж і ми з вами будемо пам’ятати воїнів - ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі … у спогадах, у думках. Вони цього насправді заслуговують.

Оксана Квітка, директор Хрещенівської ЗОШ

Зустріч з учасником бойових дій в зоні АТО

/Files/images/Рисунок3.jpg11грудня 2014р.на виховну годину до дітей запросила свого колишнього учня, який 25 років тому назад теж навчався, як і вони, у цьому 3 класі, а нині учасника бойових дій у зоні АТО Павлишина Олександра Івановича.

Душевна розповідь бійця викликала великий інтерес усіх учасників зустрічі. Діти не залишилися байдужими, чуючи про страшні події, які довелося пережити в зоні АТО, про те, як солдати борються проти зовнішньої агресії за цілісність України, за її волю, честь і славу, за народ.

Олександр Іванович закликав учнів любити рідну Україну та бути патріотами своєї держави. Він

розповів і показав особисті речі, які дуже необхідні військовослужбовцю. Звернув увагу на те, що у зоні бойових дій обов’язково потрібно дотримуватися правил поведінки, бути відповідальним за життя своїх товаришів. Також відповів на безліч запитань .

Найбільше зацікавило дітей показ фотографій із зони бойових дій. Школярі активно спілкувалися із гостем. В кінці зустрічі учні вручили воїну-захиснику подарунки зроблені своїми руками і побажали, щоб якнайшвидше закінчились війна, а всі солдати повернулись додому, до своїх рідних, живими і неушкодженими. Я впевнена, що коли є такі сміливі, відважні патріоти – наша країна нездоланна!

А ще у нашій школі 6 грудня відбувся конкурс « Танцюють всі», на якому мої вихованці ,учні 3 класу здобули І місце за виконання танцю « Дай , Боже, сили нашим солдатам» Кл. керівник 3кл. Піташевська Н.В.

Зустріч з випускниками школи, які сьогодні захищають країну.
/Files/images/PICT0089.JPG 12 березня 2015р. на виховну годину запросили випускників Бендюка Сергія та Веселовського Владислава, які нині в зоні АТО захищають державу.

/Files/images/DSCF3200.jpg
Літо 2015! Свято Вишиванки пройшло у пришкільному відпочинковому майданчику"Шкільна січ". Юні патріоти з гордістю вділи національне вбрання, оспівували рідну Україну та танцювали завзяті козацькі танки.

/Files/images/DSCF3232.jpg

/Files/images/DSCF3114.jpg/Files/images/DSCF3174.jpg
День козацтва виявив самих спритних, сильних та сміливих.
Кiлькiсть переглядiв: 1184

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.